فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها

Rectangular face makeup 1 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها

صورت مستطیلی یا کشیده یکی از زیباترین فرم های صورت است و شما با انجام میکاپی مناسب می توانید در این فرم صورت کمی تعادل بصری ایجاد نمایید. آرایش صورت مستطیلی دارای تکنیک هایی می باشد که با به کار بردن آن ها در میکاپ می توانید فرم صورت تان را جذاب تر کنید.

نحوه آرایش صورت مستطیلی

هر فرم صورتی سبک میکاپ خاصی دارد و شما می توانید با توجه به فرم صورت خود میکاپ روزانه یا مجلسی بی نظیری داشته باشید. در مطالب قبلی میکاپ صورت گرد و میکاپ صورت لاغر و میکاپ صورت کشیده را مشاهده کردید در ادامه نکاتی برای میکاپ صورت مستطیلی را پیش رو خواهید داشت.

Rectangular face makeup 11 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها

آموزش میکاپ صورت مستطیلی شکل

افراد با صورت مستطیلی دارای چانه ای کشیده و لاغر هستند همچنین پیشانی آن ها نیز کشیده و همراه با تیزی می باشد و بهتر شما میکاپ این فرم صورت را به گونه ای انجام بدهید تا از کشیدگی صورت تان کاسته شود و فرم صورت تان متناسب تر به نظر برسد.

Rectangular face makeup 12 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها

۱.برای کانتورینگ صورت مستطیلی ابتدا کرم پودری متناسب با رنگ پوست تان را روی همه قسمت های پوست بزنید سپس پوست صورت تان را یکدست نمایید.

۲. برای کانتور کردن پیشانی خطی هلالی را در امتداد خط رویش موها بکشید. توجه داشته باشید که پهنای این خط بستگی به میزان کشیدگی پیشانی دارد و در قسمت شقیقه ها نیز باید پهنای این خط را بیشتر نمایید.

۳. برای اینکه صورت شما کوتاه تر به نظر برسد بهتر است خطی را در امتداد چانه تان ایجاد نمایید که میزان پهنای این خط نیز بستگی به میزان کشیدگی چانه شما دارد.

۴. برای گردتر به نظر رسیدن صورت مستطیلی شکل باید از ناحیه زیر گوش تا چانه در دو طرف صورت خطی را ایجاد نمایید و پهنای این خط نیز باید از خط کانتور چانه بیشتر باشد.

Rectangular face makeup 3 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها

۵. برای کانتور کردن گونه ها نیز باید یک خط اریب از استخوان گونه تا دو انگشت مانده به بینی بکشید همچنین می توانید با کانتور تیره و هایلایت روشن و براق گونه هایتان را برجسته تر نمایید.

۶. در این مرحله می توانید به کمک براشی پرپشت خطوط را محو نمایید.

۷. ابروها را بهتر است به صورت هشتی فرم بدهید همچنین ابروهایتان را پرپشت کنید.

Rectangular face makeup 16 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها

۸. برای آرایش چشم ها از خط چشم گربه ای استفاده نمایید همچنین می توانید از مژه مصنوعی استفاده نمایید تا صورت شما پر و گرد تر به نظر برسد.

Rectangular face makeup 6 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها

برای کشیدن سایه چشم از سایه رنگ تیره استفاده نکنید. سایه ها با رنگ روشن و پاستلی برای آرایش چشم مناسب هستند.

Rectangular face makeup 2 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها

۹. برای گریم لب ها نیز بهتر است از رنگ های روشن استفاده نمایید زیرا رژلب رنگ روشن باعث می شود تا لب ها درشت و پرتر به نظر برسد و در نتیجه از کشیدگی صورت کاسته می شود.

Rectangular face makeup 21 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها

مدل های میکاپ صورت مستطیلی

اگر میکاپ صورت بدرستی انجام شود عیب های موجود در فرم صورت از بین می روند و در نتیجه شما ظاهری ایده آل و بهتر خواهید داشت همچینن اگر صورت تان کشیده است می توانید به راحتی از کشیدگی صورت خود کم کنید و جذابیت ظاهری تان را تکمیل نمایید.

برای میکاپ صورت کشیده و مستطیلی بهتر است از رنگ های روشن و پاستلی استفاده شود زیرا این رنگ ها باعث می شوند تا فرم صورت پرتر و درشت تر به نظر برسد.

Rectangular face makeup 8 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها Rectangular face makeup 9 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها Rectangular face makeup 10 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها  Rectangular face makeup 13 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها Rectangular face makeup 15 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها Rectangular face makeup 17 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها Rectangular face makeup 18 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها Rectangular face makeup 19 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها Rectangular face makeup - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها Rectangular face makeup 7 - فوت و فن های آرایش صورت مستطیلی مانند حرفه ای ها

در این بخش از آرایش و زیبایی مجله آرگا با نحوه میکاپ صورت مستطیلی شکل آشنا شدید که امیدواریم بتوانید به کمک تکنیک هایی که ذکر کردیم میکاپ تان را درست انجام بدهید و در مهمانی ها و مجالس و مکان های مختلف با ظاهری جذاب تر بدرخشید.

منبع : آرگا

برچسب :


دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *