اخبار عمومیراهنمای مد و زیباییعینک آفتابیفرم صورتفصل تابستان

چطور عینک آفتابی مناسب با فرم صورتمان پیدا کنیمعینک آفتابی مناسب با فرم صورت از جمله لوازمی است که در تمام طول سال مورد استفاده قرار می‌گیرد، چه در تابستان باشید و چه در زمستان، عینک آفتابی بخشی از لباس‌های روزمره شما به شمار می‌رود که در عین حال انتخاب درست آن می‌تواند به زیباتر شدن شما نیز کمک کند.

عینک آفتابی مناسب با فرم صورت از جمله لوازمی است که در تمام طول سال مورد استفاده قرار می‌گیرد، چه در تابستان باشید و چه در زمستان، عینک آفتابی بخشی از لباس‌های روزمره شما به شمار می‌رود که در عین حال انتخاب درست آن می‌تواند به زیباتر شدن شما نیز کمک کند. برای انتخاب یک عینک آفتابی مناسب با فرم صورت اول از همه باید بدانید فرم صورتتان کدامیک از فرم‌هایی است که در پایین گفته می‌شود. برای پیدا کردن فرم صورتتان نیز روش‌های مختلفی وجود دارد، برای مثال می‌توانید رو به روی آینه بایستید و با یک ماژیک طرح کلی صورتتان را بکشید تا در نهایت ببینید فرم صورتتان کدامیک است. حتی اگر با این روش هم نتوانستید از فرم صورتتان مطمئن شوید، ما در اینجا برای هر فرم صورت یک شخصیت معروف را به تصویر می‌کشیم تا بتوانید هر یک از فریم‌های عینکی که گفته می‌شود را با صورت مورد نظر قیاس کنید. ما در این مطلب به چهار فرم صورت که معمول‌تر هستند اشاره می‌کنیم عینک آفتابی مناسب با فرم صورت را به شما معرفی می‌کنیم.

صورت‌های قلبی شکل:

اگر صورت شما فرمی شبیه به قلب دارد بدین معناست که پیشانی و استخوان‌های گونه شما از چانه تان عریض‌تر هستند و صورتتان از بالا به پایین باریک می‌شود. بهترین عینک آفتابی مناسب با فرم صورت فریم‌هایی است که به عینک‌های گربه‌ای مشهور هستند، عینک‌های Wayfarers) ‎) (عینک‌هایی که فریم دارند) نیز به روی این صورت‌ها زیبا به نظر می‌رسند چرا که بیشتر حالت افقی دارند و با عرض قسمت بالایی صورتتان همخوانی خواهند داشت.

صورت‌های گرد:

اگر شما صورتی گرد دارید پس باید کمی به آن زاویه بدهید، بنابراین عینک‌هایی را استفاده کنید که گوشه‌های تیزتری دارند تا کمی به صورت شما فرم بدهند. در کل باید گفت شما بهتر است از انتخاب هر فریم عینکی که گرد یا بزرگ است بپرهیزید. عینک‌های مستطیلی شکل می‌توانند برای شما مناسب‌تر باشند، عینک‌های گربه‌ای و Wayfarer‌ها نیز انتخاب خوبی برای شما هستند.

386155 940 - چطور عینک آفتابی مناسب با فرم صورتمان پیدا کنیم

صورت‌های بیضی:

شما از بقیه خوش شانس‌تر هستید چرا که تقریبا هر عینکی می‌تواند به روی صورت شما بنشیند. اگر می‌خواهید چهره‌ای کلاسیک‌تر داشته باشید بهتر است از عینک‌هایی که خیلی عریض یا بزرگ هستند استفاده نکنید. در هر حال دست شما در انتخاب فریم‌های متفاوت برای صورتتان نسبت به سه دسته دیگر بازتر است.

صورت‌های مستطیلی:

شما نقطه مقابل صورت‌های دایره‌ای هستید، از آنجایی که شکل صورت شما طوریست که خودش زاویه دارد و خطوط در صورت شما بهتر نمایان هستند پس عینک‌هایی بزنید که فریم گرد و دایره‌ای شکل دارند یا گوشه‌های آن‌ها خمیده است. عینک‌های کلاسیک (Aviator) (که می‌توان گفت به عینک‌های ریبن مشهور هستند) می‌توانند بهترین انتخاب باشند.

منبع: سیارک


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا